Psychoterapia poznawczo-behawioralna (cognitive–behavioral therapy – CBT) to skuteczna metoda leczenia różnorodnych zaburzeń emocjonalnych oparta na ścisłej współpracy między terapeutą a pacjentem. Zakłada ona, że ludzkie reakcje emocjonalne i zachowania są kształtowane przez wypracowane schematy reakcji na nasze otoczenie i doświadczenia życiowe. Psychoterapia poznawczo – behawioralna w Warszawie koncentruje się na transformacji błędnych przekonań i sposobu percepcji otaczającej pacjenta rzeczywistości, zastępując je korzystniejszymi i bardziej adekwatnymi przekonaniami.
Czym charakteryzuje się terapia poznawczo-behawioralna?
Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) wyróżnia się swoją wszechstronnością oraz skutecznością w leczeniu różnorodnych zaburzeń psychicznych. Pierwotnie opracowana do terapii depresji, obecnie znajduje zastosowanie także w przypadku zaburzeń lękowych, osobowości, odżywiania, uzależnień oraz zaburzeń psychotycznych. Doskonale sprawdza się także w leczeniu depresji poporodowej oraz jako skuteczna technika radzenia sobie ze stresem.
Istnieją badania kliniczne potwierdzające jej skuteczność w leczeniu różnych problemów psychicznych, dzięki czemu jest to metoda terapeutyczna, której efektywność została potwierdzona naukowo. W porównaniu z innymi terapiami, takimi jak przykładowo terapia psychoanalityczna, CBT jest krótsza w czasie. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu tygodni, co oznacza, że pacjenci mogą osiągnąć poprawę w stosunkowo krótkim czasie. Jest to szczególnie korzystne w przypadku osób borykających się z problemami takimi jak depresja czy lęki.
50 minut / 200 zł
Psychoterapia poznawczo-behawioralna – droga do lepszego samopoczucia
Psychoterapia poznawczo-behawioralna w Warszawie i zespół przeprowadzających ją specjalistów jest gotowy, aby pomóc Ci w przezwyciężeniu trudności i osiągnięciu lepszego samopoczucia. Nasz Gabinet Psychoterapii w Warszawie znajduje się w dzielnicy Targówek. Doświadczony zespół terapeutów pomaga swoim pacjentom identyfikować myśli i przekonania, które prowadzą do problemów emocjonalnych, a następnie wspiera ich w zmianie tych schematów myślenia na bardziej zdrowe i konstruktywne. Dzięki temu są oni w stanie lepiej rozumieć swoje myśli, emocje i zachowania, co wpływa na całokształt ich życia i samopoczucia.